MIEJSCA I TERMINY KURSÓW

MIEJSCA I TERMINY KURSÓW

Kurs Masaż Dotyk Motyla

Masaż Dotyk Motyla

 

 

 

 

 

 

Klinika Biozdrowia Katarzyna Żuber

ul. Nadwiślańska 52, 05-101 Skierdy

NIP: 537 229 06 17

 

 

Zadzwoń: +48 798 144 588 lub napisz: biuro@klinikabiozdrowia.pl

Cena szkolenia: 400 zł

Opłata na konto Kliniki Biozdrowia po otrzymaniu maila potwierdzającego uczestnictwo w szkoleniu.

Zobacz poniżej najbliższe terminy TUTAJ

Dla kogo jest to szkolenie:

Dla rodziców, którzy:

 1. chcą pogłębić swoją więź z dzieckiem
 2. mają dzieci ze szczególnymi potrzebami (to doskonała technika dla dzieci nadpobudliwych, rozkojarzonych, chorych, odczuwających ból, będących w traumie, źle sypiających, moczących się w nocy, zestresowanych, przeżywających trudny okres np. adaptację w przedszkolu/szkole czy rozwód rodziców )
 3. chcą pomóc nastolatkom spokojnie przejść przez okres dojrzewania
 4. dla rodziców adopcyjnych

 

Dla nauczycieli, przedszkolanek i wychowawców, którzy:

 1. pracują z dziećmi ze szczególnymi potrzebami (ADHD, Autyzm, lęki, itp.)
 2. chcą znać techniki szybkiego i skutecznego regulowania emocji
 3. chcą wzmacniać atmosferę bezpieczeństwa w grupie
 4. chcą pomóc dzieciom szybko i łagodnie adaptować się do nowych miejsc i sytuacji
 5.  

 

Dla terapeutów, którzy:

 1. szukają technik do pracy z traumą
 2. szukają technik do pracy ze stresem i/lub nadpobudliwością
 3. szukają technik przywrócenia naturalnego i prawidłowego przepływu energii w ciele
 4. chcą przynieść ulgę w bólu i cierpieniu (w tym pacjentom w hospicjach i szpitalach, po złamaniach, operacjach, itp.)
 5. chcą poprawiać biologiczne funkcjonowanie organizmu i zwiększać siły witalne 
 6. chcą pomagać ofiarom przemocy
 7. chcą pracować z traumą pierwotną
 8.  

  Kobietom w ciąży:

 9. pomaga zrelaksować się w trakcie ciąży 
 10. pomaga zrelaksować się w trakcie porodu 
 11. pomaga odzyskać siły po porodzie i w trakcie opieki nad  dzieckiem
 12. odnawia utraconą więź w wyniku rozłąki matki z niemowlęciem np. poprzez pobyt w inkubatorze,
 13. pomaga obojgu rodzicom w nawiązaniu więzi z dzieckiem,
 14. działa regulująco w kolkach niemowlęcych,
 15. pomaga dzieciom z  trudnościami w zasypianiu
 16. obniża poziom stresu i napięcia u dzieci

Masaż Dotyk Motyla dr Evy Reich

Zapraszamy Rodziców i Terapeutów na Kursy Masaż Dotyk Motyla w całej Polsce

Poznaj też Brazilian Toe (BT) stosowany był w brazylijskich szpitalach jako proces uśmierzający ból oraz pomagający pacjentom w uspokojeniu i regenerującym śnie. W ujęciu Richarda Overly uwalnia od stresu i wprowadza w stan głębokiej relaksacji, wzmacnia balans emocjonalny, przynosi ulgę w bólu, eliminuje bezsenność i sprzyja spokojnemu zasypianiu, wycisza hiperaktywność. Richard Overly (asystent dr Evy Reich) w swojej książce „Gentle Bio-Energetics. Theory and tools for everyone” pisze o Brazilian Toe Balance: „Wielu było zdumionych zmianą w sobie i ich partnerach. Widziałem nadpobudliwe dzieci i dorosłych, którzy po prostu odpoczywają i zasypiają". 

Jesteś po Kursie Masaż Dotyk Motyla i chcesz wziąć udział w odbywającym się bezpośrednio po nim Szkoleniu Brazilian Toe Massage Balance w promocyjnej cenie 160 zł (zamiast 250 zł) wybierz w Formularzu opcję z Brazilian Toe Massage Balance.

Na Kursie Masaż Dotyk Motyla:

 1. otrzymasz informacje o życiu i pracy dr Evy Reich
 2. dowiesz się więcej o jej procesach i ich wysokiej skuteczności
 3. dowiesz się jak stres i trauma wpływają na nasze ciało i co ma to wspólnego z otwartością na przyjemne przeżywanie życia i samoregulacją emocji
 4. poznasz historię powstania oraz teoretyczne podstawy stosowania Masażu Dotyk Motyla
 5. nauczysz się praktycznie wykonywać Masaż Dotyk Motyla tzn. dwa razy podczas Szkolenia wykonasz oraz dwa razy otrzymasz Masaż (Masaż wykonywany jest w ubraniu)
 6. nauczysz się wykonywać go poprawnie, poznasz dokładnie wszystkie punkty, sekwencje ruchów, poziom nacisku, itp.
 7. pomogę Ci zapamiętać wszystkie kroki na tyle skutecznie abyś mógł/ mogła wykonywać Masaż Dotyk Motyla z pamięci, bez użycia instrukcji czy filmów instruktażowych
Masaż Dotyk Motyla to delikatna technika, która ma pomóc między innymi zmniejszyć lęk i otworzyć się na przyjemne przeżywanie życia. Amerykańska lekarka dr Eva Reich stworzyła terapeutyczny proces/masaż/ dotyk, który pomaga w samoregulacji na poziomie psychicznym i fizycznym, przywraca poczucie bezpieczeństwa, otwiera na przyjęcie opiekuńczej miłości i radości płynącej z życia. Teraz i Ty możesz zostać "lekarzem" we własnym domu.
 
Jest to również doskonała technika uspokajająca w „nagłych wypadkach”. Kiedy osoba przeżywa w danym momencie silne, traumatyczne emocje, pomaga natychmiast rozładować nadmierne napięcie i uspokoić się.
 
Masaż Dotyk Motyla  został opracowany przez amerykańską lekarkę  dr Evę Reich . Jako lekarz zaobserwowała, że poważne choroby często mają swoje korzenie w traumie powstałej już nawet w trakcie porodu i ciąży. Pracując z wcześniakami w Harlem Hospital w Nowym Jorku, stosowała bardzo delikatny dotyk i obserwowała zachodzące zmiany. Dzieci zaczynały stopniowo reagować na bodźce, otwierać oczy, oddychać bardziej miarowo i  wychodzić z szoku okołoporodowego ale też traumy wynikającej z rozłąki z mamą, czy pozostawania przez długi czas w inkubatorach. 
 
Dr. Reich prowadziła Kurs Masaż Dotyk Motyla  na całym świecie nauczajac zarówno lekarzy, pielęgniarki, terapeutów jaki i rodziców. Metoda Masaż Dotyk Motyla (zwana przez dzieci "Motylkiem ") to technika prosta do nauczenia i dostosowana do osób w każdym wieku. Możesz nią pracować z niemowlęciem, nastolatkiem, partnerem czy rodzicem.  Pozwala na zmianę na wielu poziomach poprzez dawanie i otrzymywanie miłości i poczucia bezpieczeństwa, które jest szczególnie ważne dla naszych dzieci (i nie tylko) w sytuacji światowej w jakiej się znajdujemy.
 
W czasach, które jeszcze bardziej odbierają nam poczucie bezpieczeństwa, bądź osobą, która potrafi je przywrócić wnosząc spokój, łagodność i zdrowie do swojego domu.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
 
 
 
Masaż Dotyk Motyla to bardzo delikatny dotyk stosowany, aby rozpuścić "zbroję", uzdrowić traumatyczne doświadczenia, uwolnić blokady i przywrócić pozytywny przepływ witalności w ciele.

 

Dotyk podczas całego procesu jest delikatny jak muśnięcie skrzydłami motyla, im subtelniejszy, tym silniej działa.

Masaż Dotyk Motyla, a właściwie ten niezwykły dotyk, rozpuszcza napięcia, łagodzi objawy stresu, uśmierza ból, stosowany może być w przypadku: przewlekłych chorób, nerwic i lęków, nadpobudliwości (w tym ADHD), nadmiernego napięcia mięśniowego, nadwrażliwości dotykowej, przemęczenia, itp.

Masaż Dotyk Motyla pierwotnie powstał, aby budować więź między matką/ ojcem i dzieckiem. Z czasem przeistoczył się w technikę wspomagającą zdrowie i rozwój osób w każdym wieku. Jest procesem uspakajającym  i/lub energetyzującym w zależności od potrzeb osoby, która go otrzymuje i jest pomocny w eliminacji dysfunkcji związanych z niepełnosprawnością, depresją, traumą, nerwicami, nadpobudliwościami i innymi chorobami.