dr Evy Reich

Łagodna Bio Energetyka

Twórczyni Łagodnej Bio- Energetyki

Eva Reich

„Pokój na świecie zapanuje wtedy, gdy będą go zamieszkiwać zdrowi, szczęśliwsi ludzie. Zdrowsze niemowlęta to w przyszłości zdrowszy świat. Dobry start w życiu powinien być najwyższym priorytetem. Niemowlę ma przyrodzone prawo do wspaniałego początku. Jest ważne, aby ludzkość zapobiegała nerwicom już od chwili narodzin”

Chcesz porozmawiać? 

Zostaw dane - oddzwonimy:

Balans

Masaż Dotyk Motyla

Masaż Dotyk Motyla

Łagodna Bio-Energetyka to ponad 30 procesów terapeutycznych. Zobacz niektóre z nich:

TLL- Trauma Life Line

Linia Traumy Życia

W pracy terapeutycznej ZBROJĘ warto  

ROZPUSZCZAĆ a nie łamać!

Dr Eva Reich była prekursorką pracy z wczesna traumą i mistrzynią w rozpoznawaniu jej u dorosłych osób

Cały system swojej pracy nazwała Łagodną Bio- Energetyką (Gentle Bio Energetisc w skrócie GBE).

Czy wiesz, że zachowanie i wygląd ludzkiego ciała jest namalowanym własną ręką obrazem życia  danej osoby i to od momentu jej poczęcia aż do teraz?!

pngegg (28)

 

TAK

Wyrażam świadomą zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Klinikę Biozdrowia Katarzyna Żuber z siedzibą w Skierdach. Zapoznałem się z polityką prywatności dostępną na stronie  www.klinikabiozdrowia.pl/politykaprywatnosci i wiem,  że mam prawo do zmiany zgody w  dowolnym momencie.

TAK

TAK

Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Jeśli potrafimy na to odpowiednio spojrzeć, możemy dowiedzieć się wiele o przeżyciach człowieka oraz sposobach jakie wybrał na to aby sobie z nimi poradzić na poziomie fizycznym i psychicznym.

Nasze emocje, niezaspokojone pragnienia, doświadczenia odciskają ślad w sposobie poruszania się,  wyglądzie czy naszych życiowych wyborach, poprzez nakładanie tzw. ZBROI, która jest systemem obronnym, nieświadomie zakładamy w wyniku pojawienia się trudnych doświadczeń.

Robimy to po to aby po raz kolejny nie musieć przeżywać danej TRAUMY. Jednak to co wtedy stanowiło naszą ochronę, z czasem może stawać się dla nas niepotrzebnym ograniczeniem a rola ZBROI z potencjalnie ochronnej zmienia się w tym kontekście w destrukcyjną.

Takim właśnie sposobem patrzenia na człowieka, aby zauważyć schemat pracy jego ZBROI i łagodnie ją ROZPUŚCIĆ, zajmowała się dr Eva Reich. Mawiała „obserwuj jak jastrząb” aby zauważyć oznaki choćby najmniejszego napięcia i zatrzymania naturalnego przepływu ludzkiej żywotności. W ten sposób poprzez pracę werbalną oraz odpowiednio wybrane i dostosowane procesy pracy z ciałem, pomagała ludziom na całym świecie odzyskać zdrowie, radość życia i odnajdywać pierwotne korzenie ich problemów i zahamowań.

 

 

 

Dr Eva Reich była niezwykłą kobietą, która posiadała przygotowanie do pracy z drugim człowiekiem na każdym z możliwych poziomów:

         ciała- była jedną z pierwszych wykształconych kobiet lekarzy w USA

         umysłu- oboje jej rodzice byli psychoanalitykami. Jej ojciec Wilhem Reich był między innymi asystentem                 Zygmunta Freuda i twórcą stosowanej do tej pory w środowisku psychoanalityczny Analizy charakteru

         ducha- była najbliższą współpracowniczką swojego ojca Wilhelma Reicha, który w pewnym momencie                     odszedł od typowej psychoanalizy i zajął się badaniem w jaki sposób trauma zapisuje się w ludzkim ciele.                 Stworzył teorię orgonu a na bazie jego licznych badań powstało wiele modeli terapeutycznych jak np.                         Wegetoterapia, terapia ogonowa, jego uczniem był też np. Aleksander Lowen.

 

Łagodna Bio- Energetyka również została opracowana przez dr Evę Reich na bazie pracy jej ojca Wilhelma Reicha. Skupiła się ona na delikatnej pracy jej ojca z niemowlętami i dziećmi i zauważyła, że pierwotne korzenie ludzkich problemów leżą często w okresie wczesnego dzieciństwa a nawet jeszcze wcześniej.

 

 

 

 

 

 

 

 

Osobiście "zakochałam się" w Łagodnej Bio- Energetyce ponieważ ten model terapeutyczny charakteryzuje niezwykła uważność na drugiego człowieka, łagodność, zrozumienie, akceptacja i bezwarunkowa miłość.  Jest to praca rozwojowa z własnymi przeżyciami zapisanymi we wspomnieniach i w ciele. Ważna jest otwartość na to co się może pojawić podczas poszukiwania korzeni problemów i gotowość na zmiany. Nie ma tu jednak żadnego zmuszania i sztucznego popychania do przodu, wszystko dzieje się w tempie wyznaczonym przez możliwości danej osoby a jednocześnie są to procesy niezwykle skuteczne. Szybkość i skuteczność ich działania kryje się właśnie za tą odmieniającą życie łagodnością i poczuciem bezpieczeństwa. Czasem już po jednym spotkaniu z terapeutą dochodzi do  wielkich zmian w życiu człowieka. Mój nauczyciel i mistrz Richard C. Overly, asystent dr Evy Reich i Dyrektor Instytutu Łagodnej Bio Energetyki w USA mawia, że wystarczy zrobić "małą dziurę w tamie" a woda już sobie dalej poradzi. Najmniejsze "pęknięcie" w ZBROI może spowodować lawinowe zmiany. 

Dr Eva Reich wierzyła, że życiodajna moc płynie w nas nieskrępowanie przez całe życie chyba, że doświadczamy TRAUMY w wyniku, której zakładamy ZBROJĘ .

Podstawowym celem Łagodnej Bio-Energetyki jest odzyskanie, zahamowanego poprzez pojawienie się  ZBROI, naturalnego przepływu życiowej energii i jej pulsacji.

Praca metodami Łagodnej Bio- Energetyki polega na odnalezieniu i budowaniu świadomości mechanizmów obronnych (ZBROI) a następnie, poprzez łagodną rozmowę i pracę z ciałem, ich ROZPUSZCZENIU, UZDROWIENIU i powrocie do pełni życia i zdrowia.

 

Mechanizm ten można przedstawić za pomocą następującego diagramu:

Jest  głównym narzędziem GBE, służącym odzyskiwaniu i uzdrawianiu prenatalnych, niewerbalnych wspomnień zapisanych w ciele, stanowiących źródło zbroi mięśniowej i wzorców życiowych. To wewnętrzne odkrywanie doświadczeń z chwili poczęcia oraz przebywania w łonie matki. Spokojna, medytacyjna, regresyjna technika. Rezultaty przypominają przemianę gąsienicy w motyla, zmiany mogą być natychmiastowe, dramatyczne albo subtelnie kształtujące się przez jakiś czas. To doskonałe narzędzie w przypadku kobiet w ciąży, gdy segment miednicy jest zimny, a łono niedoenergetyzowane o czym (zdaniem dr Evy Reich) mogą potencjalnie świadczyć zimne stopy i złe samopoczucie. Uruchomienie podczas Metamorfizmu przepływu energii w miednicy  jest pomocne przy innych problemach tej okolicy jak np: trudności z zajściem w ciążę, z prostatą, miednicą, pęcherzem czy nogami.

Specjalną formę Metamorfizmu, trwającą maksimum 20 minut, stosuje się w przypadku kobiet w ciąży i dzieci.

 

Jesteś oddzielony od swojego ciała? Nie czujesz emocji w ciele? Zauważasz blokady w postaci napięć mięśniowych, bóli, stylu oddychania, powtarzających się ciągle schematów życiowych- zbalansuj się. Dzięki metodom równoważenia można udrożnić przepływ. Celem jest otwieranie blokad, rozbrajanie segmentowe i niejako ponowne "jednoczenie segmentów ciała". Przy pomocy Balansu można tego dokonać nawet podczas jednej sesji. 2 czy 3 sesje na początku terapii, jak twierdziła dr Eva Reich,  mogą przyspieszyć proces zdrowienia o wiele miesięcy! Kiedy najbardziej warto go stosować: stany utraty świadomości, wstrząsy, złamania  kości, śpiączka, poważne choroby, operacje, znieczulenia, urazy, uczucie braku kontaktu z ciałem, odrętwienia, rozszczepienia, asymetria ciała, odwyk po narkotykach/alkoholu, brak ruchu, skurcz, trudny poród,  trauma emocjonalna, brak emocji lub doznań z ciała, ograniczony dostęp do wspomnień z  dzieciństwa, dysfunkcje seksualne, brak orgazmu, moczenie nocne, itp. Może również przywołać wspomnienia, które mogą być ponownie doświadczane w celu ich uzdrowienia.

Specjalną formę Balansu, trwającą maksimum 20 minut, stosuje się w przypadku kobiet w ciąży i dzieci.

 

jest nazywany "Darem Evy Reich dla ludzkości". Uczyła go na całym świecie nie tylko lekarzy, pielęgniarki czy terapeutów ale również rodziców. Jej marzeniem było rozpuszczanie ZBROI od najmłodszych lat aby dzieci mogły żyć w szczęściu i otwartości oraz budować w ten sposób dobre społeczeństwo w przyszłości a Masaż Dotyk Motyla miał to zapewniać w warunkach domowych. Opracowany po to, aby pomagać w budowaniu więzi między rodzicami a dzieckiem, przekształcił się z czasem w narzędzie wspomagające zdrowie i rozwój od poczęcia aż do śmierci. Obserwowała badania ojca wykazujące, że lekkie głaskanie skóry skutkuje rozprzestrzenianiem się energii, a tym samym otwieranie się na zdrowe, swobodne i radosne przeżywanie życia. Powstał podczas pracy dr Evy Reich z noworodkami w Nowojorskim Harlem Hospoital w latach 50-tych XX w. Był to czas kiedy wiele niemowląt umierało z powodu deprywacji sensorycznej. Gdy dr Eva używała Masażu Dotyk Motyla  dzieci wychodziły z szoku porodowego i ingerencji poporodowych. Dalej rozwijała Masaż Dotyk Motyla, stosując go u niemowląt, dzieci i dorosłych, odkrywając silne działanie polegające na przywracaniu przepływu, pulsacji i samoregulacji. Zauważyła, że źródło choroby tkwi czasem w traumie pierwotnej, która powoduje „kurczenie się”, o czym świadczy bladość i wyziębienie ciała a rozprzestrzenienie się powoduje, że ciało jest na nowo ciepłe, rumiane a osobie na nowo towarzyszy radość i żywotność. Przeczytaj więcej i zapisz się na Kurs Masaż Dotyk Motyla TUTAJ

to praca werbalna, która pomaga zrozumieć jak potencjalnie może być zbudowana ZBROJA danego człowieka i jakie wydarzenia do tego doprowadziły. Inaczej mówiąc jest to poszukiwanie pierwotnych korzeni problemu, poprzez popatrzenie na najważniejsze (zdaniem dr Evy Reich) momenty życia człowieka. Była to ulubiona i najbardziej ceniona prze dr Eve Reich terapia. Nie zaczynała pracy z drugim człowiekiem bez przeprowadzenia TLL ponieważ to na jej podstawie podejmowała następne decyzje jakie zabiegi mogą być niezbędne w procesie uzdrawiania oraz jak to co się dzieje podczas terapii odnieść do ludzkich przeżyć wynikających z TLL. Pytała zatem co wiemy o naszym: poczęciu (np. czy byliśmy oczekiwani i chciani), stanie rodziców w ciąży (np. leki, traumy, depresje) , porodzie (naturalny czy CC, znieczulenie, zagrożenie, itp.) , do 2-go roku życia (operacje, oddzielenia od rodziców, itp.), następnie czy doświadczyliśmy w życiu stanów transowych lub nieświadomych (operacje, znieczulania, stany alkoholowe i narkotyczne, itp.) i o inne wydarzenia, które uznajemy za TRAUMĘ (rozwody, rozstania, wypadki, molestowania, itp). TLL pokazuje nam jak się w życiu chronimy i co nas hamuje, pozostałe procesy w Łagodnej Bio- Energetyce są jej uzupełnieniem.

TRAUMA, w myśl dr Evy Reich to każde doświadczenie, które zakłóca swobodny przepływ energii życiowej. Każdy z nas postrzega przeżywane zdarzenia w indywidualny dla siebie sposób, dlatego właśnie zbroje różnych osób są nieporównywalne i do ROZUPSZCZENIA każdej ZBROI należy znaleźć indywidualny KLUCZ.

TRAUMY zapisywane są w ciele a Łagodna Bio Energetyka uważała, że zdecydowana większość z nich na swoje korzenie we wczesnym dzieciństwie a nawet już na etapie poczęcia.

 

 

 

Przykładem traumy w myśl Łagodnej Bio- Energetyki mogą być m.in. : problemy z poczęciem, nieplanowana i niechciana ciąża; doświadczenia z życia płodowego tj.: zagrożenie aborcją, stan emocjonalny mamy podczas ciąży; trudny poród, znieczulenie, cesarskie cięcie, oddzielenie od matki po porodzie; wypadki, znieczulenia, operacje, choroby, zranienia; przemoc seksualna, psychiczna, fizyczna i duchowa; uzależnienia; śmierć, żałoba, rozstania, rozwody, itp.

Przykładem ZBROI mogą być powtarzające się wzorce postępowania, napięcie mięśniowe, zmieniony/ ograniczony oddech, zamrożone/ nieruchome ciało, problemy z wyrażaniem i niewłaściwe rozumieniem emocji, nawiązywaniem relacji lub objawy psychosomatyczne. Zbroja może przejawiać się też w braku energii życiowej, bladości, wyziębieniu ciała, nadpobudliwości ruchowej czy obniżonej odporności.

Ważne jest aby skonfrontować nasze przeżycia z historią naszego ciała, poznać ją, zrozumieć i łagodnie rozmiękczyć/uwolnić. Zbroja jest systemem mechanizmów przetrwania dlatego należy postępować z nią ostrożnie. 

 

 

 

ROZUPSZCZANIE zbroi  polega na stosowaniu m.in. łagodnej rozmowy, subtelnych technik, delikatnego dotyku i zasady minimum stymulacji dla jak najlepszego i bezpiecznego efektu.

Delikatna praca i rozpuszczanie są dużo bardziej skuteczne, gdyż pomagają lepiej zrozumieć siebie, nauczyć się nowych sposobów dbania o siebie i zapobiegają ponownemu nakładaniu zbroi.

Dzieci są "mistrzami tworzenia zbroi". ZBROJA powstaje na poziomie nieświadomym, zazwyczaj w dzieciństwie. Dr Eva twierdzi, że najsilniej buduje się do 2 roku życia a później jest nadbudowywana o kolejne warstwy, a nie ROZPUSZCZONA towarzyszy nam przez całe życie.

 

Metamorfizm

Klinika Biozdrowia Katarzyna Żuber

ul. Nadwiślańska 52, 05-101 Skierdy

NIP: 537 229 06 17

 

 

Zadzwoń: +48 798 144 588 lub napisz: biuro@klinikabiozdrowia.pl