Masaż Dotyk Motyla
10 maja 2022
Co nam daje masaż Dotyk Motyla?

Amerykańska lekarka dr Eva Reich stworzyła terapeutyczny proces/masaż/ dotyk, który pomaga w samoregulacji na poziomie psychicznym i fizycznym, przywraca poczucie bezpieczeństwa, otwiera na przyjęcie opiekuńczej miłości i radości płynącej z życia, obniża lęk i rodzi więź. W dzisiejszych czasach umiejętność radzenia sobie z emocjami staje się najważniejszą umiejętnością młodych ludzi. Początkowo miał służyć do odbudowania więzi między matką a dzieckiem i zmniejszenia u dziecka traumy związanej z porodem i/lub oddzieleniem od mamy. Z czasem zmienił się w narzędzie służące ludziom w każdym wieku jako pomoc w odzyskiwaniu zdrowia fizycznego i psychicznego.

 

Kiedy i gdzie jest to potrzebny?

 

W rodzinie- odnawia i wzmacnia relacje z najbliższymi. Jest doskonałym sposobem na okazywanie miłości. Działa jak „emocjonalna apteczka pierwszej pomocy”. Jeżeli czujesz, że Twoje relacje (z dziećmi lub z partnerem) mogłyby być lepsze koniecznie wypróbuj Masaż Dotyk Motyla. Również jeżeli obserwujesz u swoich najbliższych nadmierny stres, nadpobudliwość, smutek, lęk, moczenie nocne, bóle somatyczne itd. możesz mi pomóc tym łagodnym dotykiem.

 

W terapii- stwarza poczucie zaufania do terapeuty, otwiera na terapię, rozluźnia i uspokaja, pomaga uwolnić traumy zapisane w ciele, sam w sobie jest doskonałą techniką terapeutyczną a stosowany z innymi terapiami może przyspieszyć ich działanie. Ponadto jest to proces krótki (około 10 minut) dlatego łatwo jest włączyć go do terapii.

 

W nauce- nie od dziś wiadomo, że nasz mózg uczy się, a tym bardziej wydobywa informacje zapisane w pamięci długotrwałej, kiedy jesteśmy spokojni. W stresie mózg reaguje reakcją walki lub ucieczki i wyłącza wiele ważnych funkcji w naszym organizmie w tym logiczne myślenie. W wielu przypadkach to miedzy innymi dlatego dzieci, które były doskonale przygotowane do sprawdzianu, ostatecznie opanowane przez stres, piszą go poniżej swoich możliwości. Masaż Dotyk Motyla pomaga się uspokoić i poprawia reakcje na stres.

 

W samoregulacji- nie da się żyć tak aby uniknąć stresujących sytuacji. Sztuką nie jest od nich uciekać (ani chronić przed nimi nasze dzieci)- ale nauczyć układ nerwowy szybkiego samoregulowania się i powrotu do stany spokoju. Choć brzmi to abstrakcyjnie- stres jest nam do życia niezbędny- informuje nas bowiem o zagrożeniu. Gdyby nie on nie uciekalibyśmy z drogi przed pędzącym samochodem itp. Sztuką jest natomiast powrót do stanu spokoju jak tylko trudna sytuacja minie… i tu coraz częściej pojawiają się trudności. Pozostajemy w stresie w długich okresach czasu rujnując swoje zdrowie fizyczne i psychiczne. I tu również z pomocą przychodzi Masaż Dotyk Motyla, który pomaga wyjść ze stanu „skurczenia- strachu, lęku, stresu, do stanu „rozszerzenia”- radości, spokoju, zaufania.

 

Z powodu swoich licznych zalet a także jego dostępności i łatwości nauczenia się, jest nazywany „Darem dr Evy Reich dla ludzkości”.

 

Ty również możesz się go nauczyć, bez względu na to czy jesteś rodzicem czy terapeutą. Zobacz terminy i szczegóły na stronie: https://klinikabiozdrowia.pl/szkolenia

Klinika Biozdrowia Katarzyna Żuber

ul. Nadwiślańska 52, 05-101 Skierdy

NIP: 537 229 06 17

 

 

Zadzwoń: +48 798 144 588 lub napisz: biuro@klinikabiozdrowia.pl