dla rodziców i terapeutów

Kurs Masaż Dotyk Motyla

Sprawdzam terminy/ Zapisuję się na szkolenie

Masaż Dotyk Motyla

 

 

 

 

 

 

Oferta dla żłobków i przedszkoli

Sprawdzam terminy/ Zapisuję się na Szkolenie

Sprawdzam terminy/ Zapisuję się na Szkolenie

Zobacz rekomendacje:

Kika Fika  poleca stronę Klinika Biozdrowia.

Polecam z całego serca Kasię prowadząca kurs masażu motyla. jej ciepło, szczerość i spokój otulaly uczestników dzięki czemu czułam się spokojna i zaopiekowana. duża wiedzą i pasja jaka się z nami dzieliła Kasia wzbudza zaufanie i poczucie że jest się we właściwym miejscu i czasie. serdecznie polecam każdemu kto pragnie poznać dotyk motyla i podarować go innym. dziękuję

Marta Asłan  poleca stronę Klinika Biozdrowia.

Polecam spotkanie z Kasią i kurs „Dotyk Motyla”;) Kasia jest ciepłą, otwartą osobą i dzięki temu stwarza świetną atmosferę podczas kursu. Chętnie dzieli się wiedzą teoretyczną i praktyczną Szczególnie ujęło mnie holistyczne podejście do tematów poruszanych na szkoleniu i wielowymiarowość samego pięknego „dotyku motyla”

Magda Ogłoza  poleca stronę Klinika Biozdrowia.

Polecam szkolenie ,,Masaż Dotyk Motyla", które prowadzi Kasia. Sympatyczma, ciepła osoba z profesjonalnym podejściem do tematu łagodnej bioenergetyki. Szkolenie w miłej atmosferze z wartościową wiedzą. Przydatne narzędzie w domu dla dzieci jak i dorosłych. Dla Kasi nie ma żadnego pytania pytania bez odpowiedzi:) Z czystym sumieniem polecam.
Magda
Masaż Dotyk Motyla to delikatna technika, która ma pomóc między innymi zmniejszyć lęk i otworzyć się na przyjemne przeżywanie życia. Amerykańska lekarka dr Eva Reich stworzyła terapeutyczny proces/masaż/ dotyk, który pomaga w samoregulacji na poziomie psychicznym i fizycznym, przywraca poczucie bezpieczeństwa, otwiera na przyjęcie opiekuńczej miłości i radości płynącej z życia. Teraz i Ty możesz zostać "lekarzem" we własnym domu.
 
Jest to również doskonała technika uspokajająca w „nagłych wypadkach”. Kiedy osoba przeżywa w danym momencie silne, traumatyczne emocje, pomaga natychmiast rozładować nadmierne napięcie i uspokoić się.
 
 
 
 
 
 
Masaż Dotyk Motyla  został opracowany przez amerykańską lekarkę  dr Evę Reich . Jako lekarz zaobserwowała, że poważne choroby często mają swoje korzenie w traumie powstałej już nawet w trakcie porodu i ciąży. Pracując z wcześniakami w Harlem Hospital w Nowym Jorku, stosowała bardzo delikatny dotyk i obserwowała zachodzące zmiany. Dzieci zaczynały stopniowo reagować na bodźce, otwierać oczy, oddychać bardziej miarowo i  wychodzić z szoku okołoporodowego ale też traumy wynikającej z rozłąki z mamą, czy pozostawania przez długi czas w inkubatorach. 
 
Dr. Reich uczyła tej techniki na całym świecie zarówno lekarzy, pielęgniarki, terapeutów jaki i rodziców. Metoda Masaż Dotyk Motyla (zwana przez dzieci "Motylkiem ") to technika prosta do nauczenia i dostosowana do osób w każdym wieku. Możesz nią pracować z niemowlęciem, nastolatkiem, partnerem czy rodzicem.  Pozwala na zmianę na wielu poziomach poprzez dawanie i otrzymywanie miłości i poczucia bezpieczeństwa, które jest szczególnie ważne dla naszych dzieci (i nie tylko) w sytuacji światowej w jakiej się znajdujemy.
 
W czasach, które jeszcze bardziej odbierają nam poczucie bezpieczeństwa, bądź osobą, która potrafi je przywrócić wnosząc spokój, łagodność i zdrowie do swojego domu.
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Masaż Dotyk Motyla to bardzo delikatny dotyk stosowany, aby rozpuścić "zbroję", uzdrowić traumatyczne doświadczenia, uwolnić blokady i przywrócić pozytywny przepływ witalności w ciele.

 

Dotyk podczas całego procesu jest delikatny jak muśnięcie skrzydłami motyla, im subtelniejszy, tym silniej działa.

Masaż, a właściwie ten niezwykły dotyk, rozpuszcza napięcia, łagodzi objawy stresu, uśmierza ból, stosowany może być w przypadku: przewlekłych chorób, nerwic i lęków, nadpobudliwości (w tym ADHD), nadmiernego napięcia mięśniowego, nadwrażliwości dotykowej, przemęczenia, itp.

Masaż pierwotnie powstał, aby budować więź między matką/ ojcem i dzieckiem. Z czasem przeistoczył się w technikę wspomagającą zdrowie i rozwój osób w każdym wieku. Jest procesem uspakajającym  i/lub energetyzującym w zależności od potrzeb osoby, która go otrzymuje i jest pomocny w eliminacji dysfunkcji związanych z niepełnosprawnością, depresją, traumą, nerwicami, nadpobudliwościami i innymi chorobami.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

Dotyk podczas całego procesu jest delikatny jak muśnięcie skrzydłami motyla, im subtelniejszy, tym silniej działa.

Masaż, a właściwie ten niezwykły dotyk, rozpuszcza napięcia, łagodzi objawy stresu, uśmierza ból, stosowany może być w przypadku: przewlekłych chorób, nerwic i lęków, nadpobudliwości (w tym ADHD), nadmiernego napięcia mięśniowego, nadwrażliwości dotykowej, przemęczenia, itp.

Masaż pierwotnie powstał, aby budować więź między matką/ ojcem i dzieckiem. Z czasem przeistoczył się w technikę wspomagającą zdrowie i rozwój osób w każdym wieku. Jest procesem uspakajającym  i/lub energetyzującym w zależności od potrzeb osoby, która go otrzymuje i jest pomocny w eliminacji dysfunkcji związanych z niepełnosprawnością, depresją, traumą, nerwicami, nadpobudliwościami i innymi chorobami.

Masaż Dotyk Motyla (MDM) to łagodna technika krótkiego masażu przez ubranie, skuteczna dla dzieci oraz osób dorosłych, która buduje więź, uspokaja, pomaga regulować stany emocjonalne.

Został stworzony przez doktor Evę Reich (jedną z pierwszych kobiet lekarzy w USA), która stosowała go podczas swojej pracy z wcześniakami w szpitalu Harlem Hospital w Nowym Jorku  oraz w prywatnej praktyce lekarskiej a następnie uczyła go na całym świecie.
 

W Klinice Biozdrowia stosując go podczas terapii EEG Biofeedback wyraźnie obserwujemy efekt uspokajający widoczny w pracy fal mózgowych dlatego zachęcamy do stosowania tej szybkiej, prostej a jednocześnie skutecznej techniki. 

 

Na szkoleniu:

 1. otrzymasz informacje o życiu i pracy dr Evy Reich
 2. dowiesz się więcej o jej procesach i ich wysokiej skuteczności
 3. dowiesz się jak stres i trauma wpływają na nasze ciało i co ma to wspólnego z otwartością na przyjemne przeżywanie życia i samoregulacją emocji
 4. poznasz historię powstania oraz teoretyczne podstawy stosowania Masażu Dotyk Motyla
 5. nauczysz się praktycznie wykonywać Masaż Dotyk Motyla tzn. dwa razy podczas Szkolenia wykonasz oraz dwa razy otrzymasz Masaż (Masaż wykonywany jest w ubraniu)
 6. nauczysz się wykonywać go poprawnie, poznasz dokładnie wszystkie punkty, sekwencje ruchów, poziom nacisku, itp.
 7. pomogę Ci zapamiętać wszystkie kroki na tyle skutecznie abyś mógł/ mogła wykonywać Masaż Dotyk Motyla z pamięci, bez użycia instrukcji czy filmów instruktażowych 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dla kogo jest to szkolenie:

Dla rodziców, którzy:

 1. chcą pogłębić swoją więź z dzieckiem
 2. mają dzieci ze szczególnymi potrzebami (to doskonała technika dla dzieci nadpobudliwych, rozkojarzonych, chorych, odczuwających ból, będących w traumie, źle sypiających, moczących się w nocy, zestresowanych, przeżywających trudny okres np. adaptację w przedszkolu/szkole czy rozwód rodziców )
 3. chcą pomóc nastolatkom spokojnie przejść przez okres dojrzewania
 4. dla rodziców adopcyjnych

 

Dla nauczycieli, przedszkolanek i wychowawców, którzy:

 1. pracują z dziećmi ze szczególnymi potrzebami (ADHD, Autyzm, lęki, itp.)
 2. chcą znać techniki szybkiego i skutecznego regulowania emocji
 3. chcą wzmacniać atmosferę bezpieczeństwa w grupie
 4. chcą pomóc dzieciom szybko i łagodnie adaptować się do nowych miejsc i sytuacji

 

Zobacz ofertę specjalną dla żłobków i przedszkoli: 

 

 

 

 

Dla terapeutów, którzy:

 1. szukają technik do pracy z traumą
 2. szukają technik do pracy ze stresem i/lub nadpobudliwością
 3. szukają technik przywrócenia naturalnego i prawidłowego przepływu energii w ciele
 4. chcą przynieść ulgę w bólu i cierpieniu (w tym pacjentom w hospicjach i szpitalach, po złamaniach, operacjach, itp.)
 5. chcą poprawiać biologiczne funkcjonowanie organizmu i zwiększać siły witalne 
 6. chcą pomagać ofiarom przemocy
 7. chcą pracować z traumą pierwotną

 

Kobietom w ciąży:

 1. pomaga zrelaksować się w trakcie ciąży 
 2. pomaga zrelaksować się w trakcie porodu 
 3. pomaga odzyskać siły po porodzie i w trakcie opieki nad  dzieckiem
 4. odnawia utraconą więź w wyniku rozłąki matki z niemowlęciem np. poprzez pobyt w inkubatorze,
 5. pomaga obojgu rodzicom w nawiązaniu więzi z dzieckiem,
 6. działa regulująco w kolkach niemowlęcych,
 7. pomaga dzieciom z  trudnościami w zasypianiu
 8. obniża poziom stresu i napięcia u dzieci

 

Cena szkolenia: 350 zł

Opłata na konto Kliniki Biozdrowia po otrzymaniu maila potwierdzającego uczestnictwo w szkoleniu, najpóźniej 7 dni przed szkoleniem

 

Zobacz poniżej najbliższe terminy: 

 

 

Klinika Biozdrowia Katarzyna Żuber

ul. Nadwiślańska 52, 05-101 Skierdy

NIP: 537 229 06 17

 

 

Zadzwoń: +48 798 144 588 lub napisz: biuro@klinikabiozdrowia.pl